×

Osiągnięcia

Sukces naszego ucznia

W ubiegłym tygodniu nasz uczeń – Adam Szczotka z 1 TD z kolegami zajął 3 miejsce w konkurencji -wyścig drużynowy na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym. Gratulujemy!

Opublikowano: 21-05-2019

KOLEJNY OLIMPIJCZYK W BUDOWLANCE

W dniach 11-13 kwietnia bieżącego roku odbył się Finał Centralny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Opublikowano: 17-04-2019

Konkurs „Elektronika – by żyło się łatwiej”

Dzisiaj nasi uczniowie z klasy 4 TC – Krzysztof Sobkowiak i Bartłomiej Płonka pod opieką p. Sedivy wzięli udział w gali finałowej Konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej”. Otrzymali wyróżnienie I stopnia oraz 30 dodatkowych puntów do rekrutacji na Politechnikę Śląską w Gliwicach. Gratulujemy!

Opublikowano: 17-04-2019

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MOTORYZACYJNA

W dniu 16.03.2019 odbył się drugi etap Ogólnopolskiej Olimpiady Motoryzacyjnej na wydziale maszyn roboczych i samochodów Politechniki Warszawskiej. Uroczystość wspierana była przez firmy takie jak Magneti Mirelli, Bosch, Varta, miesięcznik „Automotoserwis”.

Opublikowano: 17-04-2019

Zwycięzcy konkursu „Safe data”

Przypominamy, że uczniowie klasy 1 TB – Hania Gruszka i Hubert Wodecki zajęli 1 miejsce w konkursie „Safe data”. Otrzymali dzisiaj dyplomy, gadżety oraz bon do sklepu Media Markt na kwotę 500 zł. Gratulujemy!

Opublikowano: 17-04-2019

Code week w ZSB-I

W ramach obchodów Tygodnia programowania w naszej szkole uczniowie klas informatycznych i jednej graficznej uczyli się programować za pomocą środowiska Processing dostarczonego przez Fundację Media 3.0. Wygraliśmy prenumeratę czasopisma „Komputer Świat”. Dziękujemy Fundacji Media 3.0

Opublikowano: 17-04-2019

Brawo pływacy!

Nasza szkolna drużyna pływacka startowała w finale Województwa Śląskiego w pływaniu. Gratulujemy występu!

Opublikowano: 17-04-2019

Nagrody anty-SMOG-owe wręczone!

17.12. odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Moja walka ze smogiem”. W kategorii plakat Nagrodę Grand Prix Śląskiego Kuratora Oświaty otrzymała nasza uczennica – Paulina Zasadzińska z 4 TB. Otrzymała bilet do Brukseli. Gratulujemy i życzymy miłego zwiedzania!

Opublikowano: 17-04-2019

Nasi uczniowie – pasjonaci w rybnickim „Tyglu”

Tegoroczny Dzień z Pasją w rybnickim „Tyglu” (ZST) nie mógł obyć się bez naszej drużyny. To kategoria „Nauka” cieszy się zawsze największym zainteresowaniem. Mechatronicy: Bartek Płonka i Krzysiek Sobkowiak zaprezentowali swoje pojazdy elektryczne, trochę z przymrużeniem oka. Marek Małecki – informatyk, zaskoczył wszystkich jako producent i kompozytor aranżacji muzycznych. Zajął III miejsce. Gratulujemy!

Opublikowano: 17-04-2019

Marek Beer z 3 TC otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów

Brawo Marek! Nasz uczeń – Marek Beer z 3 TC otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy!

Opublikowano: 17-04-2019

Kamil Pitlok mistrzem Polski w hokeju stołowym

W dniu 08.12.2018 r. w Wodzisławiu Śląskim odbyły się mistrzostwa Polski w hokeju stołowym. Były cztery kategorie wiekowe. Kamil Pitlok został mistrzem Polski w kategorii do lat 18. Również w ogólnej klasyfikacji zajął I miejsce ex aequo z jednym z seniorów. Kolejne zawody już w czerwcu w Żorach, czyli Polish Open 2019 na których będziemy […]

Opublikowano: 17-04-2019

Turniej Debat Oksfordzkich w Żorach

12 grudnia w MOK-u odbył się II etap turnieju miejskiego, w którym uczestniczyła drużyna z naszej szkoły. Jej uczestnicy: Bartek Zgoda i Daniel Marcisz z IIIc, Dominik Bartuś i Dawid Goleń z III d oraz Bartosz Zniszczoł z II d walczyli w finale z drużyną z ZS2. To była naprawdę zacięta walka. Ale jest II […]

Opublikowano: 17-04-2019

Bartek Zgoda przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta!

Bartek Zgoda przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta! Gratulujemy!

Opublikowano: 17-04-2019

Brawo badmintonistki!

3 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyły się Miejskie Zawody w Badmintonie Dziewcząt. Karolina Wojewodzic z II TA oraz Anna i Emilia Marcol z III TA po zaciętej rywalizacji zdobyły I miejsce. Dziewczęta będą reprezentowały Żory w Zawodach Rejonowych. Gratulujemy!

Opublikowano: 17-04-2019

Finał Centralny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniach 11-13 kwietnia bieżącego roku odbył się Finał Centralny Olimpiady  Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Gospodarzem tegorocznych zawodów był w Zespół  Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. W Olimpijskich zmaganiach wzięło udział osiemdziesięciu uczestników  z całej Polski.  Naszą  szkołę reprezentował Radosław Kowalski z klasy IIITa W dniu zawodów uczestników powitał starosta wodzisławski Leszek Bizoń, dyrektor Zespołu […]

Opublikowano: 13-04-2019