×
Termomodernizacja zakończona

Podsumowanie termomodernizacji

Opublikowano: 26-10-2023

Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego im. Otylii Jędrzejczak w Żorach odbyło się seminarium podsumowujące prace w ramach projektu pn. „Kompleksowe działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków Szkoły Podstawowej nr 4 i Technikum nr 1 w Żorach”.
W Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika dotychczas udało się docieplić dach za pomocą styropapy wraz z podwyższeniem kominów i murów ogniowych oraz wymianą obróbek blacharskich, rynien i rur wentylacyjnych. Docieplić ściany za pomocą styropianu i tynku, wymienić parapety zewnętrzne, rury spustowe z odporowadzeniem wody do kanalizacji deszczowej. Wyremontować zadaszenie nad drzwiami wejściowymi, schody wejściowe. Założyć izolację cieplną i przeciwwodną ścian piwnicznych, wymienić instalację odgromową. Zmodernizować instalację centralnego ogrzewania z wymianą urządzeń w węźle cieplnym czy wymienić wewnętrzną instalację c.o. z wymianą grzejników.
W ramach wydarzenia przygotowano dla uczniów prezentację odnośnie efektywności energetycznej i szeroko rozumianej ekologii, a także zaprezentowano działania Fundacji Zielone Szkiełko i przybliżono projekt „ZielenieJEMY” realizowany w Żorach. Po części oficjalnej dla wszystkich obecnych przygotowano ulotki, notatniki, długopisy oraz butelki promujące projekt pn. „Kompleksowe działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków Szkoły Podstawowej nr 4 i Technikum nr 1 w Żorach”.
Głównym celem projektu jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla, zwiększenie udziału energii wytwarzanej w OZE, ograniczenie zużycia energii pierwotnej i zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej efektywności energetycznej.
Miasto Żory zawarło z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę na dofinansowanie tego projektu ze środków Mechanizmu i Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”, obszar programowy: Energia.
Wartość całkowita projektu wynosi 7 277 919,70 zł (termomodernizacja T1 i SP-4).
Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości: 4 152 242,80 zł.
– z Mechanizmu Finansowego EOG: 3 529 406,38 zł.
– z budżetu państwa w kwocie: 622 836,42 zł.

Spotkanie podsumowujące termomodernizację

Spotkanie podsumowujące termomodernizację

Źródło tekstu i zdjęcia: Portal www.zory.pl

Skip to content