×

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Opublikowano: 03-09-2018

 

3 września 2018 r. odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019.

O godzinie 8.00 w kościele pw. Św. Filipa i Jakuba odbyła się msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących  im. Karola Miarki i Zespołu Szkół Budowlano-Informatycznych im. Mikołaja Kopernika w Żorach z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

O godzinie 9.00 w szkole rozpoczęła się uroczystość, którą zaszczycili  wyjątkowi goście: prezes Rady Ministrów  p. Mateusz Morawiecki, Wojewoda Śląski p. Jarosław Wieczorek, Śląski Kurator Oświaty p. Urszula Bauer, wicekurator p. Dariusz Domański, wiceprezydent Miasta Żory p. Daniel Wawrzyczek, grupa posłów i radnych Żor, ks. dziekan Stanisław Gańczorz.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem  hymnu.

Zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów powitała Dyrektor Szkoły p. Aneta Polok. Z zaproszonych gości do zgromadzonych przemówili  p. premier p. Mateusz Morawiecki  i wicekurator p. Dariusz Domański.  Całość uświetnił chór Voce Segreto.

Pani Dyrektor oficjalnie rozpoczęła rok szkolny 2018/2019 dla całej Polski.

Po pierwszej części  Dyrektor p.  Dawid Wolanin przedstawił uczniom klas pierwszych ich wychowawców. Uczniowie przeszli z wychowawcami do sal lekcyjnych. Uczniowie  klas starszych spotkali się ze swoimi wychowawcami o godzinie 10.00.


Skip to content