×
WITAN - prelekcja dla uczniów

TEAM WITAN zagościł w naszej szkole

Opublikowano: 10-11-2021

Szkołę naszą odwiedził Witold Ruszczyński, człowiek który 27 lat temu ukończył naszą szkołę, a obecnie jest właścicielem firmy WITAN specjalizującej się w branży posadzkarskiej. Przedsiębiorstwo rodziny Ruszczyńskich WITAN Centrum Podłóg z Suszca kilkakrotnie przyjmowało na praktyki uczniów z  naszej szkoły.
Pan Witold przeprowadził webinarium dla młodych ludzi z klas budowlanych. Zaprezentował zakres swojej działalności gospodarczej, zachęcając tym samym swoich słuchaczy do realizacji marzeń zawodowych i obranych dróg. Podkreślał, że  warto wykonywać zadania życiowe i branżowe najlepiej jak każdy potrafi, ponieważ jest podstawą do osiągnięcia sukcesu w przyszłości.
Pan Witek i jego syn – Jakub to absolwenci naszej szkoły, w której spędzili ważne chwile swoich młodzieńczych lat. W technikum budowlanym zdobyli wiedzę branżową i nawiązali przyjaźnie, dlatego wyszli z propozycją wyremontowania sali lekcyjnej w zakresie wykonania kilku różnych rodzajów posadzek. Planują jeszcze wzbogacić salę w sprzęt multimedialny, aby wszystko to stanowiło pomoc dydaktyczną dla uczniów zdobywającą wiedzę w murach naszej placówki.
Chcą zachęcić do realizacji tego przedsięwzięcia obecnie uczących się u nas budowlańców. W związku z tym ogłosili konkurs na projekt rozmieszczenia i wzór posadzki wykonanej z różnych materiałów nawierzchniowych. Osoby nielubiące prac projektowych a odnajdujące się w pracach wykończeniowych również będą mogły pozyskać nowe umiejętności i kwalifikacje zawodowe przy realizacji tego przedsięwzięcia.
Za najlepszą pracę konkursową przewidziana jest nagroda ufundowana przez firmę WITAN. Więcej informacji można uzyskać u p. Ilony Kaźmierczak.
Zapraszamy do udziału w konkursie i poznawania takich ludzi pozytywnie nakręconych do współpracy

Skip to content