×

Informacja dla Uczniów i Rodziców dotycząca zdalnego nauczania

Opublikowano: 26-03-2020

Drodzy Uczniowie,

począwszy od 25 marca 2020 r. do odwołania zajęcia w szkole będą odbywały się w trybie ZDALNEGO NAUCZANIA.

Wszystkie informacje są na bieżąco przekazywane przez Dyrekcję, wychowawców i nauczycieli. Znajdziecie je również w zakładce ZDALNE NAUCZANIE na stronie szkoły.

Na chwilę obecną, jak już zauważyliście, pracujemy według nowego planu znajdującego się w dzienniku elektronicznym (jest to plan tymczasowy). Jeżeli macie jakiekolwiek trudności z korzystaniem z dziennika elektronicznego, które nie wynikają z problemów technicznych niezależnych od nas, proszę kontaktować się z wychowawcami lub sekretariatem szkoły. Plan uwzględnia Wasze potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne.

To, jak wykorzystacie ten czas, zależy tylko od Was!

Pamiętajcie, że nie jest to czas wolny, a zadania, które otrzymujecie nie są tylko dla chętnych.
Działamy inaczej, ale nauczyciele będą robić zarówno powtórki, zapoznawać  Was z nowym materiałem, jak i oceniać. Na różne sposoby.

Nie tylko Wy, Uczniowie, ale także my, Nauczyciele, znaleźliśmy się w nowej i trudnej sytuacji. Staramy się działać jak najefektywniej, dlatego korzystamy z wielu źródeł i możliwości, jakie daje nam technologia.
Do realizacji zadań ZSB-I w okresie czasowego ograniczenia jego funkcjonowania wykorzystujemy wiele możliwości, m. in. dziennik elektroniczny (załączniki i zadanie domowe), konto mailowe, Skype, Zoom, pakiet G Suite czy Microsoft Office 365 oraz inne preferowane przez nauczycieli.
W miarę działania postaramy się ulepszać i ułatwiać naszą współpracę. Ważne jest, abyście na bieżąco śledzili przekazywane przez nas informacje.

Życzę Wam i Nam powodzenia i zdrowia.

Dbajmy o siebie i innych zgodnie z #zostańwdomu

Aneta Polok
Dyrektor ZSB-I w Żorach

 

 

Skip to content