×
Akademia Creaton

Dekarze w Akademii Creaton

Opublikowano: 11-12-2022

W grudniu uczniowie klasy IG specjalności Technik Dekarstwa, za pośrednictwem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, odwiedzili zakład CREATON produkujący dachówki ceramiczne.
Przyszli dekarze zapoznani zostali z historią producenta oraz jego linią produkcyjną. Lokalizacja firmy CREATON nie jest przypadkowa, ponieważ posadowiona jest w miejscu bogatym w iły poznańskie pstre, co jest głównym składnikiem ceramicznych wyrobów pokryciowych dachów. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od kopalni odkrywkowej gliny poprzez miejsca składowania, rozdrabniania, nawilżania, formowania, barwienia i wypalania w ponad 200 metrowym piecu oraz poprzez kontrolę jakości, sortowanie, pakowanie i magazynowanie uczniowie zostali wtajemniczeni w technologię wytwarzania dachówek ceramicznych. Należy dodać, że cała linia produkcyjna, na jednej zmianie roboczej, w pełni zautomatyzowanej, obsługiwana przez 22 pracowników CREATON-u, wytwarza wyroby składowane na 570 paletach.
W drugiej części wizyty w Akademii Creaton uczniowie mieli zajęcia praktyczne, z zachowaniem zasad BHP, na dachach. Oby więcej takich wycieczek branżowych.
Zdjęcie ze strony Zawód Przyszłości Dekarz

Skip to content