×
Konkurs szkolny w j. angielskim Thanksgiving Day – the celebration of gratitude

SZKOLNY KONKURS W JĘZYKU ANGIELSKIM THANKSGIVING DAY – THE CELEBRATION OF GRATITUDE

Opublikowano: 15-11-2021
Święto Dziękczynienia (Thanksgiving Day), które zawsze przypada na czwarty czwartek listopada jest niewątpliwie jednym z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych świąt w USA.
Źródła Thanksgiving nawiązują do pierwszych dożynek i przymierza między Europejczykami a Indianami zawartego 400 lat temu. Dziś to najważniejsze rodzinne święto, które z kulturowego punktu widzenia odgrywa szczególną rolę dla tożsamości narodowej Amerykanów, a typowym obyczajem tego dnia jest wspólny obiad z bliskimi podczas którego biesiadnicy wyrażają wdzięczność za to co mają i co dobrego spotkało ich w ostatnim roku.
Nawiązując do idei święta zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie w języku angielskim pt. Thanksgiving Day – the celebration of gratitude.
Celem konkursu jest napisanie listu w języku angielskim (adresat dowolny 😊) wyrażającym wdzięczność za wszelkie aspekty swojego życia, np. za ludzi, zdarzenia, emocje, wspomnienia itp. Ów list będący afirmacją życia i uświadomienia sobie, że zawsze znajdzie się coś za co możemy być wdzięczni powinien zawierać od 200-250 słów w języku angielskim, musi być podpisany imieniem i nazwiskiem oraz przesłany poprzez e-dziennik lub poprzez aplikację Teams do p. Magdaleny Wróbel-Krakowczyk do dnia 25 listopada 2021 r. Na zwycięzcę czekać będzie nagroda rzeczowa oraz pozytywna ocena z języka angielskiego.
Good luck and enjoy your writing!
“Thank the almighty, for all that He gave in life, for the food that you eat, for the people you greet, for the love in the heart, for that wonderful start. Thank the Lord for everything, because it is Thanksgiving Day!”
Author unknown
Skip to content