×
Konkurs komiksowy na temat św. Jerzego

„St. George’s Day”

Opublikowano: 07-04-2021

St. George’s Day – konkurs komiksowy w języku angielskim.
Dzień Świętego Jerzego – to święto narodowe obchodzone w Anglii w dniu 23 kwietnia jako święto patrona kraju. Przyjmuje się, iż w tym dniu w 303 r. św. Jerzy poniósł męczeńską śmierć, a do dziś jego czerwony krzyż widnieje na białym tle flagi Anglii – the Union Jack.
Z tym rzymskim żołnierzem, wzorem cnót średniowiecznych wiąże się ciekawa legenda –podobno walczył ze smokiem, będącym symbolem walki duchowej.
Jeśli jesteś ciekaw losów tej postaci i razem z nami masz ochotę przyłączyć się do obchodów tego szczególnego dnia, zachęcamy do udziału w szkolnym konkursie komisowym.
Zapoznaj się z życiorysem św. Jerzego i narysuj komiks obrazujący bądź legendę walki św. Jerzego ze smokiem, bądź jego całe życie w minimum 10 ilustracjach opatrzonych dialogami lub krótkimi komentarzami.
Technika pracy może być dowolna – tradycyjne prace plastyczne lub grafika komputerowa. Czekamy na Wasze komiksy do 23 kwietnia 2021. Można je wysyłać poprzez e-dziennik do p. Luizy Peły lub p. Magdaleny Wróbel-Krakowczyk. Każdy z uczestników konkursu otrzyma uwagi pozytywne i oceny cząstkowe z języka angielskiego za udział, a dla zwycięzców przewidujemy nagrody rzeczowe.
Good Luck!
Polecane strony:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_(m%C4%99czennik)
https://sosreb.wordpress.com/2012/07/02/swiety-jerzy-i-smok/
https://prawy.pl/106750-sw-jerzy-zwyciezca-patron-walki-duchowej/
https://dialogo.pl/legenda-o-swietym-jerzym-i-smoku-dzien-ksiazki-w-katalonii/

Skip to content