×

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MOTORYZACYJNA

Opublikowano: 17-04-2019

W dniu 16.03.2019 odbył się drugi etap Ogólnopolskiej Olimpiady Motoryzacyjnej na wydziale maszyn roboczych i samochodów Politechniki Warszawskiej. Uroczystość wspierana była przez firmy takie jak Magneti Mirelli, Bosch, Varta, miesięcznik „Automotoserwis”.

Uczniowie mogli wysłuchać interesujących wykładów na temat praktycznej wiedzy warsztatowej. Półfinałowy test składał się z 40 pytań.

Do ścisłego finału awans wywalczyło dziesięciu najlepszych uczestników z całej Polski. W tym roku w półfinale udział wzięło ok. 400 uczniów z ponad 160 szkół z całej Polski. Uczniowi, który najlepiej rozwiązał zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową i specjalistyczną, udało się zdobyć 55 punktów – z maksymalnej liczby 80 punktów.

Naszą szkołę reprezentowali : Bartosz Kałuża – 1Te, Krzysztof Adamczyk – 4Tf, Mateusz Wróbel – 4Tf. Najlepszy wynik osiągnął Bartek Kałuża – 35 punktów. Pozwoliło to uplasować się w pierwszej setce uczestników w klasyfikacji ogólnopolskiej oraz czwarte miejsce w województwie śląskim. Serdecznie gratulujemy!

Skip to content