×

Konkurs „JUNKERS SZKOLI”

Opublikowano: 22-06-2020

17 czerwca 2020r. zakończono i podsumowano VI edycję programu „Junkers Szkoli” organizowany przez firmę Robert Bosch Sp. z o.o. Cel programu to zapoznanie jego uczestników z funkcjonowaniem i obsługą pomp ciepła, kotłów kondensacyjnych, kolektorów słonecznych oraz systemów ich wysterowania przy wykorzystaniu materiałów i prezentacji udostępnionych przez firmę BOSCH POLSKA. W tym roku w konkursie „Junkers szkoli” wzięło udział 30 szkół w całej Polsce.

Najwyższą liczbę punktów w naszej szkole uzyskała

KINGA DZIERŻĘGA.    Zwycięzcy gratulujemy!

Szkołę naszą reprezentowali:
Kinga Dzierżęga
Agnieszka Kozińska
Wiktoria Płoneczka
Nicol Chmielewska
Klaudia Boryś
Anna Marcol
Emilia Marcol
Karolina Wojewodzic
Wanesa Fałda
Karolina Kołdziejska
Patrycja Waliczek
O programie
JUNKERS SZKOLI to program edukacyjny, który marka Junkers-Bosch prowadzi we współpracy ze szkołami średnimi, kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych.

W ramach programu marka Junkers-Bosch szkoli nauczycieli w Centrach Szkoleniowych Junkers w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Następnie nauczyciele przekazują zdobytą wiedzę zainteresowanym uczniom, przygotowując ich do testów z trzech obszarów: techniki kondensacyjnej, techniki solarnej i pomp ciepła.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w testach zdobywają nagrody: m.in. elektronarzędzia marki Bosch. Nagrodą główną jest kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne w zakresie eksploatacji. W ramach programu oferowane jest także szkolenie z przedsiębiorczości, które pozwala uzupełnić wiedzę praktyczną uczniów o kompetencje biznesowe.

Ilona KAŹMIERCZAK

Skip to content