×

III Miejsce na Śląsku

Opublikowano: 18-03-2022
Uczeń naszej szkoły Kamil Guzy z klasy 3E zdobył trzecie miejsce w prestiżowym konkursie „Auto Fachman 2022”. W finale zaprezentował bardzo wysoki poziom podczas wykonywania zadań praktycznych. Wcześniej w półfinałach startowało 140 uczniów z całego województwa śląskiego.
Konkurs Auto Fachman zgromadził największe polskie i światowe firmy motoryzacyjne. Zawodnicy mierzyli się z konkursowymi zadaniami odwiedzając stanowiska przygotowane przez firmy motoryzacyjne. Specjaliści przygotowali dla nich zarówno zadania praktyczne, jak i teoretyczne. Uczniowie m.in. montowali elementy składowe układu rozrządu w silniku samochodu, wykazywali się
wiedzą związaną z wymiana tarcz i kloców hamulcowych, montowali kolumnę amortyzatora oraz dobierali odpowiedni olej do silników oraz przekładni.
W wielkim finale rywalizowali: Leonard Janeczek (Zespół Szkół Samochodowych w Częstochowie), Filip Lubomski (Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej), Mateusz Kempka (PZS nr 1 w Pszczynie), Hubert Franczyk (Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworznie), Szymon Dziadek (Zespół Szkół Zawodowych w Jastrzębiu-Zdroju), a laureatem I miejsca został Jakub Klaszka z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie, II miejsce zajął Mikołaj Gandor z Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej, a III – Kamil Guzy z Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Żorach.
Patronatami medialnymi byli Radio Katowice, portal Pless.pl, portal MotoFocus.pl, Telewizja Katowice, Telewizja Silesia i Radio Express.
Skip to content