×

Grupa uczniów z ZSBI na zagranicznych stażach

Opublikowano: 12-09-2017

Już po raz kolejny grupa uczennic i uczniów  ZSBI wyjechała na staże zawodowe do Niemiec w ramach projektu, którego realizatorem jest Żorska Izba Gospodarcza. Tym razem grupa liczy 22 osoby, które pod opieką 2 nauczycielek, właśnie rozpoczynają drugi tydzień pobytu. Podczas trzytygodniowego wyjazdu uczestnicy i uczestniczki zdobywają doświadczenie zawodowe w takich kierunkach jak: budownictwo, elektryka, mechatronika i informatyka.  Tym samym mają oni okazję podszlifować język niemiecki i/lub angielski, nawiązać ciekawe kontakty oraz poznać kulturę naszego zachodniego sąsiada, jak i zabytki okolicy. W miniony weekend grupa spędziła dwa dni na zwiedzaniu Berlina, natomiast w kolejną niedzielę uda się odkrywać Drezno. Przebywanie w nowym środowisku pracy i życia, realizacja mobilności sprzyja także rozwojowi umiejętności adaptacyjnych, podnosi pewność siebie, buduje poczucie wartości, jak i umożliwia doskonalenie kompetencji społecznych u uczestników i uczestniczek.

Wyjazd został poprzedzony cyklem działań przygotowawczych obejmujących m.in. kurs języka niemieckiego, szkolenie międzykulturowe czy warsztaty interpersonalne. Uczestnicy i uczestniczki zostali wyposażeni w słowniki  i rozmówki niemieckie. Wszystkie ww. działania, włącznie z zakwaterowaniem, przejazdem czy wyżywieniem zostały sfinansowane z budżetu projektu pn. „Inwestuję w siebie, inwestuję w przyszłość – V edycja staży”, którego organizatorem jest Żorska Izba Gospodarcza przy aktywnej współpracy Zespołu Szkół Budowlano-Informatycznych im M. Kopernika w Żorach.

 

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.


Skip to content