×

Zmarł wieloletni Dyrektor „Budowlanki”

Opublikowano: 18-12-2021
Józef Chmiel

Józef Chmiel

W piątek, 17 grudnia 2021 roku zmarł mgr Józef Chmiel, wieloletni Dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Usługowych (później Informatycznych) w Żorach.

Pogrzeb odbędzie się w dniu 23 grudnia 2021r. (czwartek) o godz. 13.00 w Kościele Ewangelickim w Żorach

Józef Chmiel urodził się 17.września 1947 roku w Cieszynie. Po ukończeniu studiów był nauczycielem ILO w Żorach, wizytatorem metodykiem Kuratorium Oświaty i Wychowania, wicedyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych MGiE. Dyrektorem ZSBU został 1.września 1980 roku. Najważniejszym elementem szkolnej rzeczywistości był dla Niego proces dydaktyczno-wychowawczy i system kształcenia młodzieży. Uczniowie zdobywali nagrody i wyróżnienia na szczeblu krajowym w różnych zawodach i specjalnościach, w sporcie i w sztuce szeroko rozumianej. Od roku 1994 zaczął łączyć pracę w szkole z działalnością samorządową jako wiceprzewodniczący Rady Miasta. Był członkiem Rady Parafialnej przy Parafii Ewangelickiej w Żorach.
Był pomysłodawcą opracowania Kalendarza Żorskiego ukazującego się od 1995 r.
W 2013 r. należał do założycieli Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego w Żorach na Górnym Śląsku i został jego prezesem, pełniąc tę funkcję do śmierci.
Fotografia była jego Pasją.

Skip to content