×

Współpraca z firmą „Lindner”

Opublikowano: 07-11-2018

Współpraca pomiędzy Zespołem Szkół Budowlano-Informatycznym a firmą „Lindner” w roku szkolnym 2017/2018.

W wrześniu 2017 roku wznowiliśmy współprace z firmą wykonawczą „Lindner”. Na początku ustaliliśmy harmonogram szkoleń na cały rok szkolny 2017/2018. Podczas ferii zimowych firma „Lindner” odnowiła nam salę lekcyjną, w której są prowadzone zajęcia teoretyczne z technologii robót budowlanych. Sala została również wyposażona w przykładowe rozwiązania zabudowy ścian, sufitów i podłóg, bardzo dziękujemy. Szkolenia rozpoczęły się w lutym. Pierwsze szkolenie dotyczyło montażu ścian w systemie gipsowo – kartonowym. Uczniowie dowiedzieli się, jak wytyczać ściany, montować stelaż oraz wbudowywać płyty kartonowo – gipsowe. Kolejne szkolenie dotyczyło montażu sufitów podwieszanych gipsowo – kartonowych. Na następnych zajęciach przedstawiono nowoczesny sprzęt wykorzystywany podczas montażu, akcesoria do wykonywania ścian i sufitów oraz pokazano, jak wykonywać dylatacje w ścianach i sposoby spoinowania ścian.
Firma „Lindner” współpracowała z nami również na Dniach Otwartych szkoły, gdzie przedstawiano różnorodne systemy. Nasi przyszli uczniowie mogli spróbować zmierzyć się z różnymi wyzwaniami związanymi z technologią gipsowo–kartonową.
„Lindner” współpracując z naszą szkołą zaoferował również miesięczne praktyki zawodowe i staże. Z praktyk zawodowych skorzystało sześcioro uczniów z klasy trzeciej uczących się w zawodzie technik budownictwa, praktyki zawodowe odbyły się w maju w Warszawie. Podczas tych praktyk poznali siedzibę firmy w Polsce, organizację pracy w firmie i przygotowywanie projektów związanych z inwestycjami. Praktyki odbywały się na budowach w centrum Warszawy. Uczniowie podczas praktyk mieszkali w wynajętym przez firmę „Lindner” mieszkaniu. Do dyspozycji uczniów był samochód, którym mogli dojeżdżać na praktyki jak również korzystać z niego w czasie wolnym. Uczniowie otrzymywali od firmy dzienne diety finansowe jak również po skończonych praktykach otrzymali zapłatę. Na praktykach nie tylko pracowano. Oto wypowiedź jednej z uczestniczek:
„Praktyki w firmie „Lindner” były moim najlepszym wyborem. Poznałam prawdziwą pracę na budowie, prace kierownika budowy, mistrzów budowy itp. Dowiedziałam się ile jest dokumentacji na jednej budowie, jak wygląda praca w biurze-a jak na placu budowy. Zobaczyłam ten prawdziwy świat obrazowany nam trochę prościej w szkole, wiele prościej. Przy okazji zasmakowałam życia w wielkim mieście, stolicy. Oprócz ciężkiego wstawania przed 7 od poniedziałku do piątku, stania w korkach i gotowania obiadów po pracy, to super się bawiliśmy w ekipie przyjaciół z klasy. Grille nad rzeczką, długie spacery po lasach, wspólne oglądanie filmów wieczorami. Oczywiście poznawanie nocnego życia w Warszawie. Z wielką chęcią powtórzyłabym ten okres jeszcze raz. Dużo przygód i wspaniałych wspomnień nie do opisania.”
Joanna Buchalik
Dziękujemy za tak owocną współpracę i już dalszą mamy zaplanowaną na rok szkolny 2018/2019.

Szkolenia w szkole marzec- kwiecień 2018:

Praktyki w Warszawie maj 2018:

 
 

Dni otwarte marzec 2018:

Skip to content